Evde Yaşlı Bakım Hizmeti

HASTALAR ONLARA MELEK ADINI VERDİ

 

Eğitimve sağlıklı insanların yaşadığı kentler hızla gelişir” diyen Gaziemir BelediyeBaşkanı Halil İbrahim Şenol’un özel önem verdiği bir proje, tam anlamıyla modeloldu. İşte o proje

Yaşlı, yatalak, kimsesiz ve bakıma muhtaçvatandaşlara evlerinde bakım ve sağlık hizmeti vermeyi amaçlayan ‘evde bakımhizmeti’, kısa sürede gönülleri fethetti. Ekibin güler yüzlü ve özverili çalışması,projenin ününün çevre il ve ilçelere yayılmasına neden oldu. 20’den fazlahasta, bu hizmetten yararlanmak için Gaziemir’e taşındı ya da bu kentte oturanbir yakınının yanına yerleşti. Hizmetten yararlanan vatandaşlar, bugüne kadar615 hastaya 1685 ziyaret yapan ekibe ‘melekler’adını verdi. Projeye ilgi nedeniyle ekibin sayısının ikiye çıkarıldığı buhizmette Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne, Fen İşleri Müdürlüğü ile Temizlik İşleriMüdürlüğü ekipleri de destek oluyor. Evlerin belirli aralıklarla temizlenmesi,badana, boya ve tamirat işlerinin yapılmasıyla dünyaları değişen yaşlı vehastaların morali üst düzeye çıkıyor. “Artık yalnız değilsiniz” sloganıylayürütülen proje hakkında bilgi veren Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol,şunları dile getirdi:

“Eğitim ve sağlık doğrudan sorumluluk alanımızda değil.Ancak, eğitimli ve sağlıklı insanların yaşadığı kentlerin büyük bir hızla geliştiğinibiliyoruz. Bu yüzden hem eğitim, hem de sağlık alanında yaptığımız çalışmalarınmeyvelerini önümüzdeki yıllarda gözle görülür biçimde alacağımıza inanıyorum.Gelen taleplere yetişmek amacıyla bu konuda ikinci bir ekip oluşturduk.”


HABERLER
Karnaval tadında kortej
Gaziemir’de 16. kez düzenlenen çocuk şenliliğinin geleneksel kortejine 8 ülkeden ve 3 ilden geleneksel kıyafetleri ve bayraklarıyla katılan çocuklar dostluk, barış mesajı verdiler.
Dünyanın çocuklarından Ata’ya büyük teşekkür
Gaziemir’de 16. kez buluşan dünya gençleri halk oyunlarını ve müziklerini sahneye koyarak, dünyada çocuklara aramağan edilen tek bayram 23 Nisan için Atatürk’e teşekkür ettiler.
Gaziemir’de Afyonlular şöleni
Şenliğin onur konuğu Afyonkarahisar adına düzenlenen gecede ozanların türküleriyle, şiirlerle, halkoyunlarıyla ilin tarihi ve kültürel yapısı tanıtıldı.
Gaziemir’in en küçük Başkanları
Başkan Şenol’un makamını devralan çocuklar kentin yönetimiyle ilgili görüş, öneri isteklerini dile getirerek, projelerini anlattılar. Projeleriyle Başkan Şenol’u şaşırttılar.
Ata’nın bayramına ‘dünyanın’ övgüsü
16.’sı düzenlenen Uluslararası Çocuk Şenliği’nin geleneksel açılış resepsiyonunda konuk ülke temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Şenol, barışta çocuğun önemini vurguladı.
Şenlik Aktepe’de ‘Can’landı
16. Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği etkinliklerinde sahne alan Fettah Can romantik şarkıları ve samimi tavırlarıyla seyircinin gönlünü bir kez daha çaldı.
Dünyanın dansı Gaziemir’de
16. Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği’ne katılan 8 ülke ve Aydın, Afyon ve Samsun’dan gelen ekipler, yörelerine özgü oyunlar sahneleyerek, farklılıkların güzelliğini sergilediler
Gaziemir ‘Murat’a erdi
Şenliğin 2. gününde sahne alan Murat Boz şarkıları ve sahne şovuyla Gaziemirlileri adeta büyüledi. Konser sonunda konuşan Başkan Şenol gençlere, “Cumhuriyet size emanet” dedi
Gaziemir’e ‘kartal’ kondu
Beşiktaş’ın ilçedeki spor okulunun açılışını kulüp başkanı Fikret Orman’la yapan Başkan Şenol, nar hediye ettiği Orman’a, “Şampiyonluklarınız nar tanesi kadar çok olsun” dedi
Sosyal Belediyecilikte 4. yıl
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, düzenlediği basın toplantısıyla göreve geldiği günden bugüne kadar geçen 4 yıllık sürede, eğitimden sağlığa, fiziki projelerden tarih