Taziye ve İkram Ekibi

ZOR GÜNLERİNDE DE HALKIMIZIN YANINDAYIZ

GAZİEMİRBELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
İletişim Bilgileri  :  ( 0232) 999 0 251 / 1106
E-posta              : sosyalyardim@gaziemir.bel.tr


Vatandaşların mutlu günlerindesevinçlerini paylaşan Gaziemir Belediyesi, acılı günlerinde de onları yalnızbırakmıyor.

Sosyal belediyecilik anlayışınabir yeni hizmeti daha ekleyen Gaziemir Belediyesi, yakınlarını kaybedenvatandaşların acılarına ortak oluyor.  SosyalYardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan taziye ekibi, vefat haberini alıralmaz acılı aileye Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un başsağlığıdileklerini iletiyor, ihtiyaçlarını ve taleplerini tespit ederek hızlakarşılıyor. Cenaze evlerine taziye için gelenlere ikram edilmek üzere pide veayran gönderiliyor, donanımlı iki ikram aracı ile cenaze evinde ve camide çayve su ikramında bulunuyor.

Cenaze sahiplerinin talebi doğrultusunda mezarlığa gitmek isteyenvatandaşlar için araç tahsis ediyor. İkram araçları sadece bu günlerde değil,Belediye tarafından düzenlenen kültür ve sanat etkinliklerinde,organizasyonlarda, okullarca talep edilen zamanlarda, dini ve milli gün vehaftalarda binlerce kişiye ikramlarda bulunuyor.

‘Gaziemir’de kimse kendisini yalnız, umutsuz ve çaresiz hissetmesin diye çalışıyoruz. Halkımıza destek sağlayıcı yardımlarımızı insan onuruna yakışır bir şekilde artırarak sürdüreceğiz’diyen Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, sosyal belediyecilik anlayışından taviz vermeden bu tür hizmetlerin artarak devam edeceği müjdesini verdi.


HABERLER
Karnaval tadında kortej
Gaziemir’de 16. kez düzenlenen çocuk şenliliğinin geleneksel kortejine 8 ülkeden ve 3 ilden geleneksel kıyafetleri ve bayraklarıyla katılan çocuklar dostluk, barış mesajı verdiler.
Dünyanın çocuklarından Ata’ya büyük teşekkür
Gaziemir’de 16. kez buluşan dünya gençleri halk oyunlarını ve müziklerini sahneye koyarak, dünyada çocuklara aramağan edilen tek bayram 23 Nisan için Atatürk’e teşekkür ettiler.
Gaziemir’de Afyonlular şöleni
Şenliğin onur konuğu Afyonkarahisar adına düzenlenen gecede ozanların türküleriyle, şiirlerle, halkoyunlarıyla ilin tarihi ve kültürel yapısı tanıtıldı.
Gaziemir’in en küçük Başkanları
Başkan Şenol’un makamını devralan çocuklar kentin yönetimiyle ilgili görüş, öneri isteklerini dile getirerek, projelerini anlattılar. Projeleriyle Başkan Şenol’u şaşırttılar.
Ata’nın bayramına ‘dünyanın’ övgüsü
16.’sı düzenlenen Uluslararası Çocuk Şenliği’nin geleneksel açılış resepsiyonunda konuk ülke temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Şenol, barışta çocuğun önemini vurguladı.
Şenlik Aktepe’de ‘Can’landı
16. Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği etkinliklerinde sahne alan Fettah Can romantik şarkıları ve samimi tavırlarıyla seyircinin gönlünü bir kez daha çaldı.
Dünyanın dansı Gaziemir’de
16. Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği’ne katılan 8 ülke ve Aydın, Afyon ve Samsun’dan gelen ekipler, yörelerine özgü oyunlar sahneleyerek, farklılıkların güzelliğini sergilediler
Gaziemir ‘Murat’a erdi
Şenliğin 2. gününde sahne alan Murat Boz şarkıları ve sahne şovuyla Gaziemirlileri adeta büyüledi. Konser sonunda konuşan Başkan Şenol gençlere, “Cumhuriyet size emanet” dedi
Gaziemir’e ‘kartal’ kondu
Beşiktaş’ın ilçedeki spor okulunun açılışını kulüp başkanı Fikret Orman’la yapan Başkan Şenol, nar hediye ettiği Orman’a, “Şampiyonluklarınız nar tanesi kadar çok olsun” dedi
Sosyal Belediyecilikte 4. yıl
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, düzenlediği basın toplantısıyla göreve geldiği günden bugüne kadar geçen 4 yıllık sürede, eğitimden sağlığa, fiziki projelerden tarih