Kadın Danışma Merkezi

Kadınlarla el ele,dayanışma içinde

Toplumsal hayattaki yükü gün geçtikçe ağırlaşankadınlarımız, artık tüm sorunlarına Gaziemir Belediyesi Kadın DanışmaMerkezi’nde yanıt buluyor.

Kadın Danışma Merkezi’nde verilen ücretsiz hukuki vepsikolojik danışmanlık hizmetleri ile Gaziemirli kadınlarımız, randevu alarakuzman avukat ve psikologla görüşüp, derdini anlatıyor.

AVUKAT VE PSİKOLOGLARLA YAPILAN TÜM GÖRÜŞMELER GİZLİ TUTULMAKTADIR VE ÜCRETSİZDİR

 

Kadın DanışmaMerkezi’nde yürütülen çalışmalar
- Psikolojik ve hukuksal danışmanlık hizmetleri
- Aile içi iletişim seminerleri
- Şiddete maruz kalmış kadınların gerekli kurum vekuruluşlarla iletişim kurmasında danışmanlık hizmetleri verilmesi

Psikologtarafından verilen hizmetler
-Çocuk ve ergen psikolojisi
-Evlilik ve evlilik sorunları
-Öfke kontrolü ve stresle başa çıkma yöntemleri
-Depresyon ve panik atak

Avukat tarafındanverilen hizmetler
-Kadın hakları
-Aile içi şiddet
-Boşanma, nafaka, velayet
-Miras ve veraset ilamı

Kadın Danışma Merkezi’nde kadınlarımızın taleplerine yönelikeğitim programları da düzenleniyor. Bu çalışmalarda Ege Üniversitesi ve DokuzEylül Üniversitesi ile işbirliği yapılıyor.


HABERLER
Karnaval tadında kortej
Gaziemir’de 16. kez düzenlenen çocuk şenliliğinin geleneksel kortejine 8 ülkeden ve 3 ilden geleneksel kıyafetleri ve bayraklarıyla katılan çocuklar dostluk, barış mesajı verdiler.
Dünyanın çocuklarından Ata’ya büyük teşekkür
Gaziemir’de 16. kez buluşan dünya gençleri halk oyunlarını ve müziklerini sahneye koyarak, dünyada çocuklara aramağan edilen tek bayram 23 Nisan için Atatürk’e teşekkür ettiler.
Gaziemir’de Afyonlular şöleni
Şenliğin onur konuğu Afyonkarahisar adına düzenlenen gecede ozanların türküleriyle, şiirlerle, halkoyunlarıyla ilin tarihi ve kültürel yapısı tanıtıldı.
Gaziemir’in en küçük Başkanları
Başkan Şenol’un makamını devralan çocuklar kentin yönetimiyle ilgili görüş, öneri isteklerini dile getirerek, projelerini anlattılar. Projeleriyle Başkan Şenol’u şaşırttılar.
Ata’nın bayramına ‘dünyanın’ övgüsü
16.’sı düzenlenen Uluslararası Çocuk Şenliği’nin geleneksel açılış resepsiyonunda konuk ülke temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Şenol, barışta çocuğun önemini vurguladı.
Şenlik Aktepe’de ‘Can’landı
16. Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği etkinliklerinde sahne alan Fettah Can romantik şarkıları ve samimi tavırlarıyla seyircinin gönlünü bir kez daha çaldı.
Dünyanın dansı Gaziemir’de
16. Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği’ne katılan 8 ülke ve Aydın, Afyon ve Samsun’dan gelen ekipler, yörelerine özgü oyunlar sahneleyerek, farklılıkların güzelliğini sergilediler
Gaziemir ‘Murat’a erdi
Şenliğin 2. gününde sahne alan Murat Boz şarkıları ve sahne şovuyla Gaziemirlileri adeta büyüledi. Konser sonunda konuşan Başkan Şenol gençlere, “Cumhuriyet size emanet” dedi
Gaziemir’e ‘kartal’ kondu
Beşiktaş’ın ilçedeki spor okulunun açılışını kulüp başkanı Fikret Orman’la yapan Başkan Şenol, nar hediye ettiği Orman’a, “Şampiyonluklarınız nar tanesi kadar çok olsun” dedi
Sosyal Belediyecilikte 4. yıl
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, düzenlediği basın toplantısıyla göreve geldiği günden bugüne kadar geçen 4 yıllık sürede, eğitimden sağlığa, fiziki projelerden tarih